Leírás és Paraméterek
Drága barátaim, kedves majmok - Emberi és állati egypercesek (új kiadás) Csányi Vilmos

Ezt jelentse az élet - GABO Pszichológia Alfred Adler
Hogyan legyünk antikapitalisták a 21. században - Erik Olin Wright
Kannibál kapitalizmus Nancy Frazer
NONMODERN - A kívüliség szférikus elmélete Czopf Áron, Horváth Márk, Lovász Ádám
Siker és szorongás A munkahelyi stressz minimalizálása a gyakorlatban Mark Simmonds
Generációk harca a figyelemért - Hogyan tanuljunk egymástól, egymásért? Steigervald Krisztián
Generációk harca - Hogyan értsük meg egymást? Steigervald Krisztián
Állj önmagad mellé - Három pszichológiai alapelv az egészséges önbecsüléshez és önszeretethez Berczik Krisztina
Nők és a hatalom Mary Beard
Zsidóság a magyar nemzetépítésben a numerus clausus előtt és azután Karády Viktor-Kemény István
Kié itt a tér? - Párhuzamos társadalmak és városi zárványok Nyugat-Európában Marsai Viktor, Sayfo Omar, Veres Kristóf György
Az ébresztőkönyv Ame Panzh
Nemzetibolsevik kiáltvány - Eszmék a peremvidékrol Karl Otto Paetel
Hol a boldogság mostanában? - AI / Deepfake / TikTok / Valosag - MAP-sorozat Tari Annamária
Hazatérés önmagadhoz - A sebzett belső gyermek gyógyítása John Bradshaw
Frontvonalban - Beszélgetések Szájer Józseffel Baczoni Dorottya (szerk.)
Elvarratlan szálak Almási Kitti
Örökölt sors Orvos-Tóth Noémi
Homo ludens Johan Huizinga
Beszélgetések a szeretetről Natasha Lunn
Az öröm művészete - Flow a mindennapokban (új kiadás). Csíkszentmihályi Mihály
Ecce homo - Időkapu Friedrich Nietzsche
Fóbiák és mániák - A világ története 99 rögeszme tükrében Kate Summerscale
A demokrácia alkonya Anne Applebaum
Kapcsolataink újratervezése - Család, barátok, párkapcsolat 40 felett Gedő Ágnes
Amikor a múlt jelen van - Transzgenerációs öröklődés, sémák, traumák, kötődési zavarok
Engedetlenség - Az ellenállás filozófiája Frederic Gros
Szerelem 50 felett - Az újrakezdéstől a kiegyensúlyozott kapcsolatig Francine Russo
Megsebzett gyermekkor - Életfogytiglan vagy szabadulás az ártalmas korai hatásoktól? Hoffmann Kata
Csányi Vilmos
Csányi Vilmos (Budapest, 1935. május 9. –) Széchenyi-díjas magyar biológus, biokémikus, etológus, egyetemi tanár, a Magyar Tudományos Akadémia rendes tagja, a Magyar Tudomány főszerkesztője. Kutatási területe az állati és emberi viselkedés, valamint a biológiai és a kulturális evolúció kérdései. Tudományterjesztési és szépirodalmi munkássága is jelentős.
1953-ban érettségizett, majd felvették az Eötvös Loránd Tudományegyetem Természettudományi Kar vegyész szakára. Itt szerzett 1958-ban vegyészdiplomát. Ennek megszerzése után a Budapesti Orvostudományi Egyetem (később Semmelweis Orvostudományi Egyetem) Orvosi Vegytani Intézete munkatársa lett. 1964-ben kapta meg adjunktusi kinevezését. 1973-ban visszatért az ELTE Természettudományi Karára, ahol a magatartásgenetikai laboratóriumban kezdett dolgozni egyetemi tanári beosztásban. Később az általa szervezett etológia tanszék vezetője lett. 1993-tól a posztgraduális etológia kurzus programvezetője. A tanszéket 2000-ig vezette. 2005-ben professor emeritusi címet kapott. Itt etológiát, humánetológiát, magatartásgenetikát és rendszerelméletet oktat. Egyetemi állásai mellett az MTA és az ELTE Összehasonlító Etológiai Kutatócsoportjának vezetője. 2011-ben Szilárd Leó professzori ösztöndíjban részesült. Összesen két évet töltött az Amerikai Egyesült Államokban, először a Harvard Egyetemen, majd a New York State Research Institute for Neurochemistryben mint vendégkutató.
1965-ben védte meg a biológiai tudományok kandidátusi értekezését, témája a biológiai fehérjeszintézis szabályozása volt. 1970-ben kapta meg akadémiai doktori fokozatát molekuláris biológiai kutatásokért. Az MTA Neurobiológiai Bizottságának, illetve az Állatkísérleti Bizottságnak lett tagja. 1995-ben megválasztották a Magyar Tudományos Akadémia levelező, 2001-ben pedig rendes tagjává. 1994-ben a salzburgi Európai Tudományos és Művészeti Akadémia is felvette tagjai sorába. Akadémiai tisztségei mellett az 1990-ben megalakult Magyar Etológiai Társaság elnöke, később tiszteletbeli elnöke lett. Tagja a Biológiai Társaságok Nemzetközi Uniója (IUBS) oktatási szakbizottságának (CBE), ahol egy humánetológiai projektet vezet. 2001-ben a Magyar Tudomány főszerkesztője lett, emellett 1973-tól az Élet és Tudomány, 1989-től az Acta Biologica Hungarica szerkesztőbizottságának tagja. Ezenkívül 1993–1996-ban a World Future: Journal of General Evolution című folyóiratnál is tevékenykedett.
Fő kutatási területe az állati és emberi viselkedés, valamint a biológiai és a kulturális evolúció kérdései.Emellett biokémiai kutatásokat is végzett, ahol a bakteriális fehérjeszintézis bizonyos szabályozó elemeit derítette fel. Jelentős a kutyákon lefolytatott etológiai vizsgálatai is. Az etológiai kutatások mellett elméleti biológiai stúdiumokat is folytatott, ebben a témában több publicisztikája is megjelent. A Nagykutya csillagképben csillagot neveztek el róla 1999-ben.
Több mint kétszáz tudományos publikáció szerzője vagy társszerzője. Ezenkívül közel harminc könyvet írt. Jelentős tudomány népszerűsítő és publicisztikai munkássága is. A 2000-es évek második felében kezdett el szépirodalommal foglalkozni. Munkáit elsősorban magyar és angol nyelven adja közre.
Leírás
Drága barátaim, kedves majmok - Emberi és állati egypercesek (új kiadás) Csányi Vilmos
