Bábel-Budapest 2. Lévai Katalin
Megszállottak - A Tesla-hadművelet Alexander G. Thomas
Johannes Johanna Pegán Anita
A fügefa Goran Vojnoviæ
Kész az egész - Közreadja: Németh Gábor, Szilasi László Gabriely György, Poletti Lénárd
A hallókürt Leonora Carrington
Farkasvér Kerstin Ekman
Szemet adtam neked, s te a sötétségbe néztél Irene Solà
Gyönyörű romlásom Bruck Edit
Féltékenyek - Garrenek műve 2. Márai Sándor
Római történetek Jhumpa Lahiri
A pacsinkógolyók Elisa Shua Dusapin
Az állomás Alex Schulman
Az örök székely Magyary Ágnes
És reggel jönnek az oroszok Iulian Ciocan
Nem tart örökké Chuck Palahniuk
A felnőttek hazug élete (új kiadás) Elena Ferrante
Prímszámok hóesésben Bödőcs Tibor
Éjjeli árnyak Leila Mottley
Ridegség - Határhelyzetek Martyna Bunda
Az első ember - Helikon Zsebkönyvek 143. Albert Camus
A lélek beszéde - Írások a magyar nyelvről Kosztolányi Dezső
Az elvesztett emlékek lámpása Hiiragi Sanaka
Cím nélkül Vámos Miklós
Helyszínelés Nádas Péter
Az éj szerelmesei Kavakami Mieko
Seherezádé csöndje Defne Suman
A füzettolvaj Gianni Solla
Ihlet és nemzedék Márai Sándor
Érzelmek iskolája - Gustave Flaubert
Khaled Hosseini
Khaled Hosseini (1965. március 4. –) afgán születésű amerikai író, orvos. Az egyetem elvégzése után Kaliforniában helyezkedett el orvosként, bár az orvosi hivatást az „előre elrendezett házassághoz” hasonlítja. Három regényt publikált, amelyek közül 2003-as bemutatkozó regénye, a Papírsárkányok a legismertebb. Regényeinek mindegyike legalább részben Afganisztánban játszódik, afgán főszereplőkkel. A Papírsárkányok sikerét követően felhagyott az orvosi praxissal, és minden idejét az írásnak szentelte.
Hosseini Afganisztánban, Kabulban született. 11 éves korában diplomata édesapja kiküldetése miatt a család Franciaországba költözött. Négy évvel később amerikai menedékjogért folyamodtak. Hosseini csekély angoltudással folytatta tanulmányait az amerikai iskolában, később megkapta az amerikai állampolgárságot. Először 2003-ban, 38 évesen tért vissza Afganisztánba, ahol úgy érezte magát, „akár egy turista a saját hazájában”. A vele készült interjúkban bevallotta, hogy néha kínozza a túlélők bűntudata, amiért a szovjet megszállás és az azt követő háborúk előtt elhagyta az országot.
Mindhárom regénye bestseller lett. A Papírsárkányok puha fedelű kiadása 101 hetet töltött a bestsellerlistán (abból négyet az első helyen). A Papírsárkányokat 2007-ben az Ezeregy tündöklő nap követte, amely 21 hetet töltött a The New York Times puha fedelű regényeket rangsoroló bestsellerlistáján[6], és 49 hetet (ebből 15-öt az első helyen) a The New York Times keménykötésű bestseller listáján. A két regény összesen több mint 38 millió példányban kelt el világszerte.
Hosseini a San Jose-i Independence középiskolában érettségizett 1984-ben, majd 1988-ban biológus diplomát szerzett a Santa Clara Egyetemen. A következő évben kezdte meg tanulmányait a San Diegó-i University of California orvosi karán, ahol 1993-ban szerezte meg orvosi diplomáját. 1996-ban a Los Angeles-i Cedars-Sinai Medical Center belgyógyász rezidense volt. A Papírsárkányok megjelenése után még másfél évig, összesen több mint tíz évig praktizált belgyógyászként.
Hosseini jelenleg az ENSZ Menekültügyi Főbiztosságának (UNHCR) jószolgálati nagykövete. A Khaled Hessini Alapítványon keresztül humanitárius tevékenységet folytat Afganisztánban. Az alapítvány ötlete 2007-ben született meg, amikor Hosseini az UNHCR felkérésére Afganisztánban járt.
Hosseini Észak-Kaliforniában él feleségével, Royával és két gyermekükkel, Harisszel és Farah-val.
Leírás