Éjfél Könyvtár Matt Haig
Lili története Csernovszki-Nagy Alexandra
És mégis élünk - A Rongyos Gárda küzdelmei Somogyváry Gyula
Búcsú a fegyverektől Ernest Hemingway
Vándorünnep - Hemingway életműsorozat Ernest Hemingway
Az elveszített jegy - Freya Sampson
A nap árnyéka - Erdély Móricz Zsigmond
Hogyan öregedjünk méltóságmentesen? Clare Pooley
Nemes teremtmények (új kiadás) Han Kang
Borneó gyöngyei Pálmai-Lantos Éva
John Grisham
John Grisham (eredeti nevén: Jonathan Bommes) (1955. február 8. - ) amerikai regényíró, egykori jogász.
John Grisham 1955-ben született az Arkansas állambeli Jonesboro-ban, apja építkezéseken és gyapotföldeken dolgozott, öt gyermeke közül John volt a második. A család gyakran költözött, végül 1967-ben Mississippi államban, De Soto megyében, egy Southaven nevű kisvárosban telepedtek le. Anyja biztatására John gyermekkorában sokat olvasott, legnagyobb hatással John Steinbeck művei voltak rá, saját bevallása szerint az író letisztult stílusát tartotta legtöbbre. 1977-ben könyvelői diplomát szerzett a Mississippi Állami Egyetemen, majd 1981-ben jogi doktori diplomát a Mississippi Egyetemen. Egyetemi évei alatt rendszeres naplóírásba kezdett, az ezzel felvett rendszeresség jól jött neki későbbi karrierje során. Diplomájával önálló jogászi praxist kezdett Southaven-ben, a büntetőjogi területet hamar megunta, sikeres volt viszont polgári ügyekben. Csaknem egy évtizedig dolgozott jogászként.
1983-ban a Demokrata Párt színeiben beválasztották Mississippi állam képviselőházába, ahol 1990-ig dolgozott képviselőként.
1984-ben a De Soto megyei bíróságon tanúja volt egy 12 éves kislány megrázó vallomásának. Szabadidejében kezdett dolgozni első regényén, ami részben ezen az ügyön alapult. A regényt, ami a Ha ölni kell (A time to Kill) címet kapta, 1987-ben fejezte be, először több kiadó is visszautasította, végül a Vinewood Press szerény 5000 példányos első kiadással indítja el Grisham írói karrierjét 1988 júniusában. A regény befejezésének másnapján Grisham elkezdett dolgozni újabb művén. Második könyve, a Cég (The Firm) 1991-ben a legnagyobb példányszámban eladott könyv lett, ettől kezdve évente jelennek meg új könyvei, rendszerint jogi témájú krimik, amik az amerikai Délen játszódnak, és amik rendszerint a dobogós helyek valamelyikén végeznek az éves eladási toplistán.
A Publishers Weekly című szaklap a "90-es évek legsikeresebb írójának" titulálta. Csak abban az évtizedben több mint 60 millió példány fogyott könyveiből. Rajta kívül csak egyetlen másik író van, akinek 2 millió példányban jelent meg első kiadásban egy könyve. 1992-es regénye a Pelikán ügyirat (The Pelican Brief) csak az Egyesült Államokban több mint 11 millió példányban kelt el, ezzel az évtized legkeresettebb könyve és egyben az egyetlen, ami átlépte a 10 milliós példányszámot.
1996-ban egy eset erejéig visszatért a jogi pályához, amikor sikeresen képviselte egy vonatbalesetben meghalt férfi családját.
2001-től, a The painted house c. regénytől kezdve nemcsak jogi témákról ír, hanem általánosságban a vidéki életről az amerikai Délen.
Szenvedélyes baseball rajongó, kedvenc csapata a St. Louis Cardinals és több gyerekcsapat támogatója is. A baptista egyház képviselőjeként missziós tevékenységet is végzett, főleg Brazíliában. Renee nevű feleségével két gyermekük van, Ty és Shea. Mississippi-ben, Oxford közelében egy farmon és a Virginia-i Charlottesville-ben egy szintén vidéki birtokon élnek, megosztva idejüket a két hely között.Állításuk szerint igen távoli rokonok (12. unokatestvérek) Bill Clinton volt amerikai elnökkel.
Leírás