Egri csillagok - Osiris Diákkönyvtár (új kiadás) Gárdonyi Géza
Tartuffe / A fösvény / Képzelt beteg - Osiris Diákkönyvtár Moliére
Különös házasság - Osiris Diákkönyvtár Mikszáth Kálmán
Sherlock Holmes - A Négyek Jele - Sir Arthur Conan Doyle
Állatfarm - Trubadúr Zsebkönyvek George Orwell
Kutyaszív - Helikon Zsebkönyvek 131. Mihail Bulgakov
A sötétség mélyén - Trubadúr Zsebkönyvek 62. Joseph Conrad
Karácsonyi ének - Trubadúr Zsebkönyvek 53. Charles Dickens
A per - Franz Kafka
Ivan Gyenyiszovics egy napja - Trubadúr Zsebkönyvek 48. Alekszandr Szolzsenyicin
Kurt Vonnegut
Kurt Vonnegut (Indianapolis, 1922. november 11. – New York, 2007. április 11.)
Amerikai regényíró és esszéista. Pályája kezdetétől 1975-ig Kurt Vonnegut Jr. néven írt. A 20. század második felén átívelő írói munkássága a kortárs amerikai irodalom és ellenkultúra egyik legnagyobb és legnépszerűbb alakjává, kultikus figurájává avatta.
Munkásságának terjedelme szerint a kevéssé termékeny írók közé tartozott: tizennégy regény, háromkönyvnyi elbeszélés, pár esszé- és visszaemlékezés-kötet fűződik nevéhez, ez azonban írói értékén nem változtat. Humanista (szekuláris humanizmus) világnézete, bölcs társadalombírálata, kritikus, de ugyanakkor a kíméletlenségig őszinte egyénisége, szarkasztikus humora, valamint sajátos hangulat- és világteremtő képzelete (például Kilgore Trout, bokononizmus) vitathatatlanul a legnagyobb hatású 20. századi irodalmi egyéniségek közé emelte. Ellenlábasai szerint alapvetően kommunisztikus, Amerika- és kereszténységellenes eszmeisége – népszerűségével párosulva – felelőssé tehető a 20. század vége amerikai társadalmában bekövetkezett morális válságért.
Legismertebb és világszerte legtöbb kiadást megért regényei a Macskabölcső, Az ötös számú vágóhíd és a Bajnokok reggelije. Magyarul valamennyi regénye, két-két önéletrajza, elbeszélés- és esszékötete is megjelent. Több regényét saját maga illusztrálta hanyag vonalvezetésű, egyéni rajzaival.
Leírás